HROB 2016

5.–6. listopadu 2016

MČR HROB 2016 - News

15. 11. 2016

Výsledky MČR HROB 2016 již jsou oficiální.

Opožděně, ale přece, dávám na web odkaz na ztráty a nálezy, resp. fotky věcí nalezených v tělocvičně

Pokud něco z toho poznáte, napište mi, pokusíme se vymyslet způsob předání.
8. 11. 2016 Opravili jsme pár chybek v etapových i celkových výsledcích a vytvořili přehledovou stránku výsledků MČR HROB. Najdete na ní prohlížeč mezičasů (2. kolo E1 a celá E2) a shrnutí závodu.
7. 11. 2016

Fíša dal na Play-Map soubory pro zakreslování postupů sobotní etapy i neděle. Můžete nahrávat GPS logy i zakreslovat své víkendové trajdání ručně.

Mám pro vás též první odkazy na fotografie ze závodu:

Zápasíme se zpracováním mezičasů. Pokud zítra dorazím domů za světla, tak vyfotím všechny ztráty a nálezy (od karimatky přes plavky po propocováky…).
6. 11. 2016

Zveřejňujeme výsledky nedělní etapy a předběžné celkové výsledky.

Případné nesrovnalosti sím hlaste na tojnar@gmail.com.
5. 11. 2016

Zveřejňujeme výsledky sobotní etapy a nedělní startovku.

Bohužel nám odřekli jeden ze tří busů, tudíž jsme malinko museli předělat odjezdový plán. První dva busy odjedou v 8:40 a musí do nich nastoupit všechny týmy z hendikepu a závodníci kategorie PZ. V 9:30 odjede druhá várka busů se startujícími z hromadného startu, včetně kategorie PO, jejíž start se oproti pokynům posunuje na 10:15.
3. 11. 2016

Horká zpráva z Klínu, resp. spíš studená. Přes noc napadlo 1-2 cm sněhu :-), viz webkamera.

Hotel Emeran ještě v poledne hlásil 2 uvolněná místa. Další dvě lůžka u sebe na pokoji nabízí též Martin Šebánek, kontakt na vyžádání poskytnu. Restaurace Emeran dále nabízí snídani formou švédského stolu. Od 8:00, dřív nedovezou pečivo. Cena 80 Kč/os., sobotu nutno objednat do zítřka 12:00.

Na poslední chvíli jsme sehnali ještě jednoho sponzora, internetový obchod se sportovním zbožím Sporticus. Kromě atraktivních cen jsme od něj získali i kupony na 10% nákupní slevu na zboží Swix/Enervit. Dostane je každý přihlášený závodník na prezentaci. Slevu můžete uplatnit do konce letošního roku.
1. 11. 2016

Před chvílí jsme odpojili elektronické přihlášky, nyní se můžete přihlásit pouze přes email. Zároveň jsme zveřejnili pokyny.

Podařilo se nám ve spolupráci s jedním ze sponsorů závodu, HUDYsport Most - OUTLET, dojednat možnost zapůjčení testovacích bot LA SPORTIVA. Obuv bude k dispozici na prezentaci, zájemci si mohou botky vyzkoušet a v případě, že jim padnou, mohou v nich i odběhnout etapu HROB.
30. 10. 2016 Dnes jsme ukončili mapovací práce, zveřejňuji poslední fotky z přípravy. Na výsypce jsem do mapy dožlutil pár rákosových polí, snad vám to pomůže. Ještě jednou jsem přeměřil parametry tratí, v nedělní etapě opět pár metrů ubylo :-).
27. 10. 2016 Dolaďujeme tratě. Posunutím nedělního startu na jiné místo jsme vás připravili o průběh brutálním polem ostružin, zároveň tím došlo k dalšímu zkrácení většiny tratí. Ty jsou teď už asi definitivní. Pokud tedy neobjevíme nějakou chybu v měření.
21. 10. 2016 Včerejší večer jsme věnovali přípravě grafického návrhu hrobových diplomů. Při počtu přihlášených (211 dvojic) věříme, že alespoň části z nich se zbavíme při vyhlášení vítězů. Ale jsme připraveni i na variantu rozdat diplomy a ceny pozůstalým týmů, jejichž ostatky nalezeme nejblíže cílového transparentu :-).
18. 10. 2016 Přestože jsem zde na webu už několikrát psal, že Emeran i Stará škola mají ubytovací kapacity beznadějně obsazeny, na recepci stále volají další a další závodníci. Dnes mi byla doporučena ještě jedna ubytovací destinace na Klínech, farma U Kloučků. V tuto chvíli mají k dispozici 10 volných postelí plus možná 5 míst na karimatce na zemi. Volejte paní Kloučkovou, mobil: 723 275 604.
Tři, dva, jedna - START!!!
17. 10. 2016

Možnosti přihlásit se za nejlevnější startovné využilo více než 400 závodníků. Všem týmům, které poslaly vložné na náš účet, ručně měním status na „Přihláška přijata“. Sím zkontrolujte, zda jsem na někoho nezapomněl. Trpělivě čekáme, až dojdou platbu odeslané na poslední chvíli, ale brzy už začneme rozesílat upomínky těm, kteří zaplatit pozapomněli. Připomínám, že přihlášky týmů, které nezaplatí ani po opakovaných výzvách, nebudou akceptovány. Např. jen tisk hrobových map pro dvojici vychází skoro na 80 korun, a já nerad vyhazuji peníze oknem :-).

Dnes jsem opět pokročil v úpravách nedělních tratí. Krátí se nám to, krátí, viz parametry tratí. Zítra si ještě pohraji s etapou první. Aspoň vidíte, že nemá smysl ptát se stavitele na délku tratí moc dlouho dopředu :-).
16. 10. 2016 Včera jsem si proběhnul nedělní trať HD (21.1 km/1813 m převýšení). Neplazil jsem se tam sám, viz foto:
Více…
13. 10. 2016 Na partnerském webu našeho závodu, e-zinu O-News, jsem odtajnil pár informací o závodním terénu a mapě.
Počet přihlášených překročil hranici 300, první termín za nezvýšené startovné končí v neděli. Předpokládá se, že do té doby už by vložné mělo být uhrazeno na účet našeho klubu.
12. 10. 2016 Dnes jsem obvolal ubytovací zařízení na Klínech, moc volných lůžek už tam nemají. V hotelu Emeran zbývalo 9 postelí + až 5 přistýlek, penzion Biograf nabízel 10 volných míst včetně přistýlek. Situace se během dne mohla změnit.
Hrozí též naplnění kapacity tělocvičny. Po neděli už asi do haly na Klínech nikoho nevezmeme, a další zájemci budou muset přenocovat v Litvínově.
11. 10. 2016 Pokráceno, přeměřeno. Zveřejňujeme aktuální stav parametrů tratí. Samozřejmě, že do startu závodu ještě může dojít ke změnám, ale zásadnější úpravy už hrozí pouze v několika případech.
10. 10. 2016 Máme dolístečkováno. Zveřejňujeme jedny z posledních předzávodních fotek z terénu.
Nyní zbývá doladit závodní tratě. Pěkně jsem si to postavil, jenže přeměření ukázalo, že to mám moc dlouhé. Zejména závodnice dámských kategorií by protestovaly, tož budeme krátit.
5. 10. 2016

Dnes jsem získal oficiální povolení i pro využití prostoru hornojiřetínské výsypky a oznámil konání akce orgánům státní správy lesů. Lesy ČR si vymínily, že mám účastníky seznámit s následujícími požadavky, cituji:

  • jakýkoliv pohyb v lese a na lesních cestách je pouze na vlastní nebezpečí

  • každý návštěvník bere na vědomí, že v lese probíhá hospodářská činnost, a proto musí počítat s tím, že se na cestách mohou pohybovat lesní stroje a musí dbát zvýšené opatrnosti

  • každý návštěvník musí respektovat pokyny pracovníků lesního personálu a musí dodržovat veškerá ustanovení lesního zákona č. 289/1995 Sb. v platném znění - zejména pak zákaz rozdělávání ohňů, zákaz kouřit v lese, odhazování odpadků, rušení lesního klidu, poškozování stromů a keřů, apod.

Jelikož se pochod bude konat v době lovecké sezóny, je nutné, aby se celá akce uskutečnila v době od 8 do 17 hodin. Ti, kteří se zdrží v lese i po 17:00, nechť si vzpomenou na Jiřího Dědečka: “Pohyblivý cíl, prý vydrží dýl :-)”.
3. 10. 2016 Ve fotogalerii přibyly další fotky z probíhání.
26. 9. 2016 Začalo lístečkování v terénu, upřesňujeme mapu. A krásného babího léta využíváme k focení, viz fotky z lístečkování, Tojnar a lístečkování Sedloň.
13. 9. 2016 Stavba tratí je sotva ve třetím týdnu těhotenství, přesto se vám pokusíme alespoň naznačit, co vás na HROBu v Krušných horách čeká. Můžete si prohlédnout mapové ukázky a první parametry tratí. Časem se samozřejmě dozvíte více.
5. 9. 2016

Krušnohorský rogainingový klub začal připravovat MČR v horském orientačním běhu. Uskuteční se 5. až 6. listopadu 2016 v Klínech (okres Most).

Dnes v poklusu mezi mapováním a vyřizováním povolení spouštíme web závodu. Můžete si přečíst rozpis závodu, sledovat informace o počasí, prohlédnout si fotky z terénu a hlavně se přihlašovat pomocí přihláškového systému.

ČAR KRK Litvínov ČAES LBE Orienteering Kitl - nápoje z léčivých bylin INOV8 Brutus Extreme Orienteering 2017 E-shop Sporticus HUDYsport Most - OUTLET O-news.cz - komplexní zpravodajský portál ze světa orientačních sportů